parent nodes: Human Worlds Database


Všechny měsíce Jupiteru


Zdravím všechny příznivce extrémních vesmírných soutěží u vyvrcholení letošní sezóny, třiadvacátého závodu kolem všech měsíců Jupiteru! I tentokrát se pokusí obleťet v nejkratším čase osmdesát kontrolních bodů slušná řádka plavidel. Na trase Ganymed-Ganymed uvidíme rekordních devadesát prototypů a speciálů v barvách taktéž rekordního počtu šedesáti týmů. Polovina z nich je registrována na Jupiteru, jednadvacet pochází ze Země a devět z Marsu.

Pokud jste se narodili včera a nebo si jen chcete osvěžit pravidla, následujte příslušný odkaz, kde najdete všechny detailní podrobnosti. Pro shrnutí jen připomenu, že hlavním pravidlem je kromě nejrychlejšího obletu všech měsíců - jak ostatně napovídá samotný název soutěže - podmínka, že všechny lodě účastnící se závodu musí mít lidskou posádku, která musí po celou dobu závodu zůstat při vědomí. A na živu pochopitelně. Ale pokud doufáte ve smrtelné nehody, pravděpodobně vás zklamu - i když průlet Jupiterovými prstenci může být teoreticky nebezpečný, není srážka s větším tělesem moc pravděpodobná. Naštěstí. Pro tyto závodní speciály není akcelerace přes třicet G žádný problém. Otázkou je, jak dlouho takové přetížení ustojí posádka. A jestli vysokou námahu zvládnou i samotná plavidla.

A jako obvykle, trasy jednotlivých týmů zůstávají největším tajemstvím - ovšem na našem simulátoru můžete nalézt několik optimálních možností pro každou loď v závodě. Stav po startu bude neustále aktualizován, takže budete mít jasný přehled o situaci. Kromě toho máme kamery na každém a v každém plavidle, na každém měsíci a ještě něco navíc - dohromady téměř tisícovku kanálů neustále přístupných pro registrované uživatele. Samozřejmostí jsou sestřihy nejzajímavějších momentů, profily týmů - jejich posádek i strojů, rozhovory ze zákulisí a neuvěřitelné množství dalšího materiálu. Máme i databázi všech minulých závodů a spousta z toho je přístupná zdarma, takže pokud nás ještě nesledujete na našem oficiálním hubu, pak byste měli.